Aktivní meditace

Na těchto akcích mě potkáte v roli lektora:
Video: co pro mně znamená duchovno
Skupinové meditace a přednášky
Pokud organizujete festival, konferenci aj. akci a máte zájem o moji účast, napište mi zprávu. Bude-li se mi vaše akce líbit. rád ji obohatím některou z aktivních meditací podle Osha a Veereshe anebo přednáškou o emocích.
Individuální sezení nebo chození
Pro ty, kteří z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou jít mezi lidi na skupinovou meditaci a přesto mají zájem poznat meditační techniky, nabízím individuální práci. Stačí si zarezervovat můj čas pomocí formuláře na hlavní stránce. Rád se podělím o své zkušenosti, kreativitu, přítomnost, vědomosti a schopnost vhledu.

Spolu s Magdalénou nabízíme individuální Zastavení pro změnu

Moje zkušenosti s aktivními meditacemi

Aktivní meditace patří mnoho let do mého života. Poprvé jsem je vyzkoušel na podzim 1992 a od té doby mi zásadním způsobem změnily život. Asi v 1998 jsem je začal také vést. Jde o meditace vytvořené indickým mystikem Osho a také společenské meditace, které vytvořil Veeresh, zakladatel Osho Humaniverzity.

Vedl jsem několik meditačních skupin v Uničově, Praze, Lažankách (OMC Sugama), Lažanech (OMC Shangri La) a teď i v Karlových Varech. V roce 2000 jsem byl jedním ze třech lektorů celoroční školy Osho Natural Healing - projekt OMC Sugama. V domě osobního rozvoje Maitrea v centru Prahy v letech 2008-2009 jsem vedl a organizoval pravidelné večery meditací, pár meditačních víkendů a pak AUM meditace po absolvování výcviku v Humaniverzitě. Velmi rád vzpomínám na silný a transformační projekt 21 dnů meditací Buddha na trhu, který jsem dvakrát realizoval v Praze v roce 2010 a 2012. Věřím, že ho ještě zopakujeme. :) Taky jsem 3 krát navštívil Osho International Meditation Resort v Puně, India (v 1998, 2008 a 2015) a absolvoval tam několik skupin.

Proč Osho

Miluji meditační techniky, které vytvořil Osho. Taky mě baví lidi kolem něj a vzrušuje mně atmosféra svobody mezi nimi. Měl jsem možnost žít v Osho komunitách několik let, stále jsem v Osho Shangri La a jsem nekonečně vděčný za možnost být v krásném prostředí a setkávat se s krásnými zajímavými lidmi. V roce 1997 jsem přijal sanjas a jméno Nishkam. Od té doby se mnoho věcí změnilo a přestože jsem Osha nikdy nepotkal ve fyzickém těle, můj vztah s ním se prohlubuje. Vlastně ho vnímám jako vztah se svým skutečným "já".

Proč Veeresh

Veeresh mi pomohl pochopit co znamená skutečně svobodně žít svůj život a nikoho neopakovat. Osho o tom celou dobu mluvil, ale Veeresh pro mně byl jako jasný příklad. Meditace a metody od Veereshe jsou úžasně funkční, stejně jako od Osha. Byl jsem několikrát v Osho Humaniverzitě v Holandsku, kterou založil Veeresh. Obdivuji funkční model komunity mnoha lidí, který tam funguje. Také hodnotu přátelství a aktivního postoje k životu.

AUM meditace

AUM se opírá o fakt, že západní člověk potřebuje zklidnit mysl a zlikvidovat vnitřní napětí, tlak a stres. AUM vás vede ke zklidnění a k poznání vlastního středu.
Čtrnáct fází této vysoce aktivní a interaktivní meditace vás vtáhne do kolotoče dění ve vás samých. Všichni účastníci se po tuto dobu stávají vašimi zrcadly, ve kterých se můžete spatřit. AUM obsahuje široké spektrum emocionálních vyjádření, bio-energetická cvičení, tanec, setkání a střety. Pohybujete se z extrému do extrému, abyste se nakonec dostali do hlubokého vnitřního ticha. Poté budete připraveni, abyste se navzájem setkávali s otevřeným milujícím srdcem.
AUM je ideální příležitost k obnovení dávných přátelství, či vytvoření nových. Dává vám energii, likviduje tenze a stres, léčí a je zdravotní prevencí pro tělo, mysl a duši. Dává vám sílu a vitalitu k řešení starých problémů a k lepšímu vypořádání se s extrémními situacemi. Okusíte novou chuť života! Na konci této dvou a půl hodinové struktury se budete cítit vřele a uvolněně.

Meditace posvátné Země

Tato silná meditace vytvořená Veereshem nás zve k oslavě a převzetí zodpovědnosti za sebe a za naší krásnou planetu. Fáze třesení, tance, ticha a objímání dávají příležitost uvolnit zbytečnou zátěž a cítit se dobře v našem těle, s ostatními a se Zemí,

Odkazy

Zpět na hlavní stránku